Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o wspieranie działań Fundacji Rodziny Rozenblat.
Wsparcie przeznaczymy na całoroczną pomoc dzieciom z gminy Mosina, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i socjalnej.
Działalność Fundacji jest całkowicie charytatywna, bez żadnych kosztów własnych, a wszystkie uzyskane fundusze są przeznaczane na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

Wypełniając rubrykę zatytułowaną ?Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)? w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38).

Należy wpisać nr KRS:

0000257037

Oprócz numeru KRS, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla Fundacji , nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych. Informacje te przekazuje Fundacji urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę.

1% podatku mogą przekazać:

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
- podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS.

Przez cały rok można nam pomagać wpłacając darowiznę na konto:

Fundacja Rodziny Rozenblat
ul. Stęszewska 9, Krosinko, 62-050 Mosina