Witamy serdecznie na stronie Fundacji Rozenblat.

Rodzina Rozenblatów ma długie tradycje działalności charytatywnej i pomocowej.
Szaja Rosenblatt był m.in. prezesem honorowym Łódzkiego Żydowskiego Towarzystwa Dobroczynności - pierwszej instytucji dobroczynnej, mającej osobowość prawną, członkiem Dozoru Bóżniczego, zajmującego się szkołami elementarnymi, w końcu lat osiemdziesiątych XIX w. był inicjatorem i jednym z fundatorów budowy Szkoły Rzemiosł, przeznaczonej dla dzieci z biednych rodzin oraz sierot, prezesem i kuratorem Łódzkiego Żydowskiego Towarzystwa niesienia Pomocy Głuchoniemym "Ezras Ilmin", członkiem Zarządu "Domu Ubogich". Rodzina Rosenblattów wykazywała duże zaangażowanie, także finansowe w organizowaniu kolonii dla żydowskich dzieci z ubogich rodzin.

Celem działania naszej Fundacji jest kontynuowanie tradycji rodzinnych w pracy na rzecz
osób szczególnie potrzebujących i społeczności lokalnej.

------------------------------------------------------------------

Wydawnictwo Fundacja Rodziny Rozenblat przygotowuje wydanie albumu pod roboczym tytułem Saab. Historia w obrazach
Album ukaże się w czerwcu 2015r.
Mało tekstu dużo archiwalnych zdjęć. To druga nasza książka o Saabach.
Chętnie zamieszczę zdjęcia aut w rajdach historycznych.
Wstęp napisał mój Wielki Przyjaciel Erik Carlsson, zresztą od Niego mam wspaniałe w dużej części niepublikowane fotografie. Otrzymałem już zdjęcia od znajomych Szwedów, w kilka godzin po ukazaniu się informacji na FB.
Uhonorujemy autorstwo dopisując zdjęcia. Masz coś dla nas, do albumu to proszę prześlij. Lubisz Saaba to pomóż ciekawym zdjęciem stworzyć wartościową pozycję wydawniczą. To tylko prośba.

Krzysztof Rozenblat
z Fundacji Rodziny Rozenblat